Střední škola technická Mohelnice

789 85 Mohelnice, 1. máje 667/2

Řekli o nás absolventi

Na této stránce se Vám postupně budeme snažit přinášet články, nebo rozhovory s lidmi, kteří také chodili na naší školu a kteří pak využili svůj potenciál natolik, že by to mohla být zajímavá inspirace i pro  nás ostatní.


Ing. Lukáš Hašek, absolvent oboru Elektrikář a následně maturitního oboru Elektrotechnika na naší škole. Kariérní růst: Obchodně technický zástupce přípojnicové systémy Sivacon 8PS.


Tomáš Körner, absolvent oboru Mechanik seřizovač. Kariérní růst: Univerzitě Palackého (Pedagogická fakulta), obory Technika a informatika.


Darina Machovská, absolventka maturitního oboru Mechanik seřizovač. Kariérní růst: Absolventka VŠB Ostrava (Ing.),pracovní uplatnění jako technolog se zaměřením na kovové materiály.


Monika Manglová, absolventka oboru Mechanik seřizovač. Kariérní růst: Technolog obrábění – programátor; Siemens s.r.o., o.z. Elektromotory Mohelnice


Martin Plhák, absolvent oboru Mechanik seřizovač. Kariérní růst: Obchodně technický zástupce – Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Czech Republic s.r.o.


Marek Smékal, absolvent oboru Strojní mechanik a následně maturitní obor Strojírenství na naší škole. Kariérní růst: Vedoucí výroby – provoz obrobna Siemens Mohelnice.


Jiří Štábl, absolvent oboru Obráběč kovů – se zaměřením na NC a CNC stroje, dále pak pokračující maturitní studium Provozní technika na naší škole. Kariérní růst: Obsluha obráběcích strojů NC a CNC v Armaturce Vranová Lhota. V současné době profesionální hasič.


Martin Štábl, absolvoval  obor Obráběč kovů se zaměřením na NC a CNC stroje, dále pak pokračující maturitní studium Provozní technika na naší škole. Kariérní růst: Studium na VUT Brno (Bc. a Ing.), výkon pozice vedoucí svařovny a svařovací dozor. Nyní profesionální hasič.


Martin Štencl, absolvent oboru Mechanik seřizovač. Rozhovor s absolventem naší školy o jeho studijním programu Mechatronik v Berlíně.


Josef Tomek, absolvent oboru Elektrikář a maturitní obor Elektrotechnika. Kariérní růst: Majitel obchodu  „Cyklo Tomek“, praktické činnosti v oboru  elektro.


Dušan Winkler, absolvent učebního obor Strojní mechanik a maturitního oboru Strojírenství. Kariérní růst: Vedoucí pro oblast vstřikování plastů ve společnosti Hella Autotechnik Nova s.r.o.