Vzhledem k úspěšnosti našich žáků Viktora Zapletala a Romana Hladila se svými projekty v kole krajském, byli tito nominováni do reprezentačního výběru Olomouckého kraje pro CELOSTÁTNÍ KONFERENCI PROJEKTU ENERSOL ČR 2022.  Ta proběhla ve  dnech 24. – 25. 3. 2022  v Třebíči .

V tématech obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti, omezování emisí v dopravě a hospodaření s vodou a odpady a ve velmi silné konkurenci ostatních krajských výběrů pomohli družstvu Olomouckého kraje k pěknému pátému místu. Romanu Hladilovi se také podařilo dostat na stupně vítězů v kategorii Enersol a popularizace, kde se svým projektem “ Prezentace projektu Enersol prostřednictvím školních webových stránek“ obsadil krásné třetí místo. Kvalitu družstva také podtrhuje i fakt, že z něj vzešel rovněž jeden ze zástupců České republiky pro mezinárodní finále této soutěže.

Děkujeme tímto našim žákům za vzornou reprezentaci naší školy a zároveň také pořadatelům konference, kteří kromě důstojného klání pro soutěžící a jejich doprovod připravili také doprovodné akce, kdy jsme se mohli seznámit s městem Třebíč jeho kulturními a hlavně technickými zajímavostmi, jako byla např. prohlídka nedaleké Dalešické elektrárny. Atmosféru Vám přiblíží následující obrázky.